Przewożenie rowerów

Rowery przewozić można na dachu pojazdu albo zamocowane z tyłu auta. Poniżej przedstawiamy wady i zalety obu rozwiązań.

Platforma na rowery na hak

Przewożenie rowerów na platformie zamocowanej do haka ma same zalety. Nie trzeba dźwigać rowerów wysoko -na dach auta przy montażu i demontażu. Dodatkowo - rowery nie hałasują podczas jazdy - ponieważ są schowane za bryłą auta. Nowoczesne platformy Thule - posiadają możliwość odchylenia platformy z zamontowanymi na niej rowerami - umożliwiając dostęp do bagażnika.

Przy zamawianiu platformy, warto pamiętać o zorganizowaniu 3ciej tablicy rejestracyjnej oraz sprawdzić, czy podłączenie prądu 7/13 pin jest sprawne. Nośność kuli haka 50mm, powinna wynosić minimum 100kg, aby udźwignąć ciężar platformy i maksymalnie 4 rowerów.
Sprawdź dostępność i ceny platform rowerowych

Montaż rowerów do klapy bagażnika

NIE OFERUJEMY. Istnieją uchwyty na rowery montowane do klapy bagażnika. W naszej wypożyczalni nie mamy w ofercie takich mocowań. Uchwyty na klapę - mocowane są do krawędzi blachy bagażnika, która konstrukcyjnie nie jest przewidziana do przenoszenia obciążeń i może ulec odkształceniu/porysowaniu.


Sprawdź dostępność i ceny uchwytów na rowery

Uchwyt rowerowy na dach

Montaż haka holowniczego to spory wydatek, stąd, mocowanie rowerów na dachu jest najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Na belkach dachowych, które da się dopasować praktycznie do każdego auta - można zamontować 4 uchwyty rowerowe. Przewóz rowerów na dachu jest bezpieczny. Trzeba jedynie zachować maksymalne ograniczenie prędkości do 130km/h.

Przy zamawianiu zestawu na dach, prosimy o podanie - ile uchwytów rowerowych będzie potrzebnych, oraz informację o pojeździe - marka, model, rocznik, typ nadwozia, sposób mocowania - abyśmy mogli dobrać odpowiedni zestaw. (więcej informacji poniżej - w dziale Rodzaje mocowań dachowych).
Sprawdź dostępność i ceny uchwytów na rowery na dach

Mocowania dachowe, belki, rodzaje dachów

Poniżej znajdziesz komplet informacji o róznych typach mocowań. Tylko oryginalne Thule, Whispbar/Yakima!
Zgłoś się do nas, abyśmy dobrali najlepsze mocowania i belki dla Twojego auta.

Reling otwarty

Relingi otwarte - to mocowania idące wzdłuż dachu auta. Relingi takie mają odstęp między relingiem a dachem, można je objąć dłonią. Do relingów otwartych stosowane są uniwersalne mocowania, jest to najprostszy i najtańszy sposób montażu. Relingi takie występują głównie w autach typu kombi i SUV. Przykład auta z relingiem otwartym to np. Volkswagen Passat B6.

Reling zintegrowany

Reling zintegrowany to "szyna" idąca wzdłuż auta, która jest "sklejona" z dachem - nie ma przerwy między dachem, a relingiem. Reling taki ma większość cech relingu otwartego, a przy tym auto zyskuje na estetyce. Relingi zintegrowane mają różne profile w różnych autach, stąd, wymagane są specjalne mocowania, tzw. kity montażowe - dopasowane do konkretnego auta - aby wszystko idealnie pasowało, nie było ruchu mocowań i zarysowań. Przykład auta z relingiem zintegrowanym to np. Volkswagen Passat B8.

Punkty fabryczne pod drzwiami

To sposób mocowania dostępny najczęściej w autach o nadwoziach typu sedan lub hatchback. Jeśli auto nie ma relingów, to belki najczęściej mocowane są na specjalnych punktach montażowych. Po otwarciu drzwi - często widać je miedzy drzwiami, a dachem.

Punkty fabryczne w dachu

Jeśli w Twoim aucie na dachu są cztery plastikowe zaślepki, które można podnieść, lub plastikowe listwy wzdłóż krawędzi dachu, to najprawdopodobniej pod nimi znajdują się punkty montażowe, w których można zamocować belki.


Belki bazowe

Kiedy już wiadomo, jaki jest sposób mocowania do dachu - należy dobrać odpowiednie belki bazowe, czyli belki, na których będzie umieszczony faktyczny bagażnik - np. boks dachowy, albo bagażnik do przewozu rowerów.

Dobre belki bazowe np. Thule Wingbar, charakteryzują się kilkoma cechami:
- szerokość dopasowana do dachu auta
- opływowy, aerodynamiczny kształt - zapewniający ciszę i komfort w czasie podróży przy większych prędkościach (ODRADZAMY belki o profilu prostokąta)
- mocowania DEDYKOWANE do dachu auta - gumy idealnie spasowane na profil karoserii
- system "rowek T" - umożliwiający łatwe i bezpieczne mocowanie akcesoriów na belkach, np uchwytów na narty, na rowery

Zgłoś się do nas, abyśmy dobrali najlepsze mocowania i belki dla Twojego auta.

Boksy dachowe

Przeczytaj jakie cechy powinien mieć nowoczesny boks dachowy Potrzebujesz boksa? Sprawdź ceny i dostępność tutaj!

Ładowność

Planując wyjazd, zawsze zależy nam na tym, aby boks był jak najbardziej pojemny. Rozszerzenie przetrzeni bagażnika pojazdu, to najważniejsza potrzeba wypożyczenia boksa! Przewóz wózka, walizek, czy nart, nie powinien stanowić problemu.
Boksy Thule Motion XT XL oraz Thule Touring 780L, o pojemności 500 litrów oraz 420 litrów i ładowności odpowiednio 75kg i 50 kg, pozwalają przewieźć praktycznie każdy bagaż który będzie potrzebny na wyjeździe!
Boksy które posiadamy, to w przybliżeniu skrzynie o wymiarach wewnętrznych ok 2m x 40cm x 70cm, więc jest to naprawdę potężna przestrzeń.

Długość ma znaczenie?

Panuje powszechne przekonanie - że im dłuższy boks tym lepszy. Nie jest to koniecznie prawdą w każdym przypadku. Należy pamiętać, że w krótszych autach, miejskich albo sedanach - boks będzie wystawał nad przednią szybę auta oraz z tyłu, nad bagażnik. Konsekwencją tego będzie większy opór powietrza - a co za tym idzie, większy hałas bagażnika, oraz konieczność zmniejszenia prędkości przejazdu.
Dodatkowo, szczególnie w autach typu SUV albo kombi - trzeba pamiętać, że dobrany za długi boks, może wychodzić ponad klapę bagażnika, i uniemożliwić jej pełne otwarcie, co pogorszy komfort korzystania z przestrzeni auta.

Dwustronne otwieranie

Ważną cechą dużych boksów jest ich dwustronne otwieranie. Dzięki temu - łatwo można dostać się do bagażu zarówno z jednej jak i z drugiej strony auta - bez konieczności wspinania się i sięgania głęboko, przez cały dach, aby wyjąć potrzebną rzecz.

System mocowania

Wygodne i bezpieczne systemy mocowania - przy pomocy zamykanych pokrętłem z wnętrza boksa szczęk, pozwalają na szybki i pewny montaż boksa, niezależnie od typu posiadanych belek. System montażu ze sprzęgłem, zapewnia bezpieczeństwo i pewność mocowania.

Potrzebujesz boksa? Sprawdź ceny i dostępność tutaj!